אדוה דרורי "שומרת לילה, בואי לגן תכלת!"

אדוה דרורי  Adva Drori

"שומרת לילה, בואי לגן תכלת!" Collective Babies

אוצרת: מיכל שכנאי יעקבי Curator: Michal Shachnai Yaakobi

25.10 – 22.12

פתיחה: שישי 25.10 בשעה 11:30 קריית טבעון

**ביום הפתיחה, היא תציג קולקציה חדשה של שמלות ערב בהשתתפות: אביטל קנר, אילנית כהן וולפרט, חיה שריד, מרב סודאי, סיגל ניר, עדה נעמני ורותם בכר.

אדוה דרורי (1975) אורגת ותופרת נרטיב ביוגרפי ולאומי־קיבוצי לאורך כבר שני עשורים. היא אמנית רב תחומית, בעלת שפה ייחודית, טוטאלית, נשית, עמוסת טקסטיל דרכה היא נוגעת בסוגיות פסיכולוגיות וחברתיות של מגדר, ישראליות, זהות וזיכרון.

גם בתערוכה זו, כמו ברבות מעבודותיה, באופן כמעט שמאני, הופכת דרורי את חלל הגלריה לממלכה הזויה, עמוסה בפרטים, השואבת את דימוייה מעולם של חלומות וסיוטים. העבודה מלווה בתוכן נפשי ובמרד אישי על יצירת המרחב הקדום בו הכול היה אפשרי, בו האני של האמנית היה חי ותוסס ובו לא היה מקום להשתקה.

התערוכה "שומרת לילה, בואי לגן תכלת!" מתעסקת בילדותה של אדוה דרורי כבת קיבוץ שגדלה בלינה המשותפת בקיבוץ שריד שבעמק יזרעאל. חווית היתמות חיה במיצב ומניעה אותו על כל עומקיו ורבדיו. חלל התערוכה אוחז בתוכו ניגודיות בין אופי מתוק ורך לבין תוכן קשה ונוקב, מכיל בתוכו הן רבדים נגלים לעין והן רבדים סמויים. המחווה הפיסולי במיצב-מיצג הינו יצירת פסלים אינטראקטיביים, הבאים במגע עם הקהל והמאפשרים לו כניסה וחדירה לתוכם, התערבות ועיצוב החומרים מחדש.

דרך העבודות, עולה בתערוכה סוגיית מחיקת הזהות לעומת האחדות ובניית הזהות הקבוצתית, כמו גם הגיהוץ הקולקטיבי של הפרט וביטולו בתוך קבוצת השווים. הכמיהה לשומרת המיוחלת, זו הנאבקת עד מוות על חירותה האישית והקולקטיבית מתעצמת וממלאת את החלל.

אדוה דרורי חיה ויוצרת בת"א. הציגה מיצגים ומיצבים רבים בארץ ובחו"ל. זכתה פעמים רבות במלגות ותמיכות שונות לעבודותיה. ביניהן, קרן יהושוע רבינוביץ' לאמנויות ת"א, מפעל הפיס, קרן אמריקה ישראל, מת"ן, עיריית ת"א-יפו, קרן חבצלת ועוד. חברה בגלריה "נולובז", גלריה שיתופית לאמנות עכשווית.

שיח גלריה: שישי 6.12

www.advadrori.com

הגלריה לאמנות ישראלית, מרכז ההנצחה, קריית טבעון רח' המגדל 2

שעות פתיחה: א'-ה' 8:00-19:00, ו' 8:00-12:00, שבת 11:00-13:00

הצטרפו לאיוונט