אנה פרומצ'נקו 'מה קורה אחי?'

אוצר: אריה ברקוביץ'

6.07.2017 – 29.07

פתיחה: חמישי 6.07 בשעה 19:30, בית האמנים, אלחריזי 9, ת"א

​-

עבודותיה של אנה פרומצ'נקו המוצגות בבית האמנים בתל אביב, פועלות באופן מדורג. על מנת לעמוד על טיבן החוויתי, יש להתמקד ברבדים המרכיבים אותן ולהבין שמדובר בדימויים שעברו עיבוד ממוחשב, תהליך אבולוציוני שמערער על מציאות של זמן, מקום או זהות מוגדרת.

כיסא המפלט שמופיע בתערוכה בגודל מאיים, כאובייקט שזה עתה יצא ממעמקי האדמה, גוש מוצק ופיסולי ספק פרה-היסטורי ספק עתידני, משמש נקודת אחיזה ומוצא ליצירות הדו מימד שבתערוכה שמחליפות זהויות. אנה יוצרת יש מאין, זהויות מומצאות, מלאכותיות, בדיוניות ותיאטראליות. היא מציגה זהות כבדיה, חלקים טכניים (נגזרות מתוך כיסא המפלט), מקבלים צורות מיתולוגיות דמויות אלים עתיקים או מסכות טקסיות מתרבויות בלתי מזוהות.

מה קורה אחי? שם התערוכה, הוא כמו שדר שמגיע בגלוית דואר מהנסיך הקטן שנחת אי שם במרחב הזמן, בכיסא המפלט אותו אנה מצאה בדמיונה, ומעוררת את סקרנותנו מחדש לקשר עם הטייס הקטן בתערוכה זו.

אנה פרומצ'נקו אמנית רב תחומית העוסקת בציור, פיסול ואמנות דיגיטאלית. חיה ויוצרת ב"א. בוחנת בעבודותיה את הקשר בין החזות של דימויים ודמויות למטאפיזיקה שלהם. למדה תולדות אמנות, קולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב. בוגרת בית הספר הגבוה לציור 'קלישר' בתל אביב. עבודותיה נמצאות באוספים רבים בארץ ובחו"ל. הציגה בין היתר במוזיאון פתח תקווה, מוזיאון רמת גן, מכון לאמנות בסאן דייגו, קליפורניה.

טקסט מאת סמדר שפי

הצטרפו לאיוונט

www.anna-fromchenko.com

בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי, ת"א: רח' אחריזי 9

שעות פתיחה: ב'-ה' 10:00-13:00, 17:00-19:00 | יום ו' 10:00-13:00 | שבת 11:00-14:00