"ארטורה"בית חדש לאמנות ועיצוב בעמק חפר

sqr_banner.png

השקה חגיגית:

שבת 30.5 בין השעות 18:00-22:00    

"אנשהו" Someplace

אוצר: אמיר שפט Amir Shefet

  30.5 -30.7  

מציגים: רן ברלב, רן הדרי, עמית קבסה, גדי קוזיץ, ורד נחמני, ענת שטיינדלר ואמיר שפט

Ran Barlev, Ran Hadari, Amit Cabessa, Gadi Kuzitz, Vered Nachmani, Anat Staindler, Amir Shefet

רן ברלב, אבא עבר את זה גם אנחנו נעבור את זה, אקריליק ושמן על דיקט, 2019

אנו שמחים ונרגשים להזמינכם לבקר, לראות ולחוות את "ארטורה" –  בית חדש לאמנות, עיצוב וקהילה בעמק חפר המשתרע על ארבעה מפלסים, בשטח כולל של 600 מ"ר, טובל בסביבה כפרית ירוקה ושלווה, מוקף מדשאות ועצים, באווירה פסטורלית נגישה ומזמינה.

"ארטורה" הוא יוזמה חדשה שמטרתה לענות על הצורך של קהילת האזור במקום מפגש של אמנות, חוויה ויצירה משותפת למגוון קהלים, החל מאמנים ותיקים, בעלי מקצוע, שוחרי תרבות, וכלה באמנים מתחילים, בני נוער ותלמידי בית ספר. "ארטורה" מבקש ליצור מקום לשיח אמנותי מאתגר לצד יזמות ייחודיות בתוך הקהילה, במטרה להוות חממה פעילה לחשיפה ויצירה של אמנות.   

ב"ארטורה" יתקיימו סדנאות ופרויקטים מיוחדים, יוצגו תערוכות מתחלפות, כיתות אמן, הרצאות, מפגשים עם יוצרים, הקרנות סרטים ועוד. הבית יעניק קורת גג למגוון תחומים: אמנות פלסטית, אמנות דיגיטלית, עיצוב גרפי, עיצוב תכשיטים ואופנה, צילום ועוד. בנוסף יציע הבית חדרי סטודיו פרטיים להשכרה, מרחבי עבודה משותפים לאמנים ומעצבים – OPEN SPACE ותכנית "רזידנסי" (שהות אמן) כמקובל בסצינת העיצוב והאמנות העולמית.

** לצד תערוכת הבכורה "אנשהו", מוצגת כעת, תערוכת יחיד של גוני ריסקין "כשהלכתי באתי" אשר נוצרה במסגרת הרזידנסי הראשון בארטורה.

גוני ריסקין, ללא כותרת, מתוך התערוכה, כשהלכתי באתי בארטורה, 2020

אירוע הפתיחה של "ארטורה" יתקיים ביום שבת 30/5 בהשקת תערוכת הציורים "אנשהו", אותה אוצר הצייר אמיר שפט, מהקולות הבולטים של הציור הפיגורטיבי העכשווי בישראל. בתערוכה יוצגו יצירות של שבעה אמנים תושבי העמק, כולן עוסקות בצורה כזו או אחרת בקשר המשתנה בין האמנים לבין האזור, ומוכיחות שמקום הוא הרבה יותר מנוף ומסביבה: "הקשר פה הוא לא בין העבודות, הוא בין אנשים שחולקים זמן ומקום" (אמיר שפט).

"ארטורה" שם לו למטרה לקדם אוצרים צעירים, ולאחר פרסום קול קורא בחר בארבעה אוצרים שיאצרו תערוכות בשנה הקרובה. הגר רבן תאצור תערוכה בנושא מציאות מדומה. דן אלון יאצור תערוכה שתעסוק במחוות גוף. מיכל תאומי סלע ורותם קפלן יציגו אמנים לצד מעצבים בתערוכה "שבר זמני". יתר על כן, יאצור תערוכה הטיפוגרף והמעצב אברהם קורנפלד. בין האמנים שיציגו בתערוכות עתידיות: האמן הרב תחומי – אוהד בנית, זויה צ'רקסקי, שרון פדידה, יואב אפרתי, נעם ונקרט, ניבי אלרואי, סטודיו לעיצוב קרמי קהאן, המעצבת דניה צ'למינסקי ועוד.

אוהד בנית, יוצר רב תחומי.jpg
צילום, אוהד בנית

"ארטורה" הוא יוזמה של אלי ועפרה ברק, יזמים תושבי כפר מונש שמעורבים זה שנים בחיי הקהילה בעמק חפר. הרעיון להקמת המרכז נולד מתוך היכרות קרובה של מרקם החיים בעמק ושל צרכי האוכלוסייה המקומית המבוססת על תשוקה ליצירה, לאמנות, ולעיצוב. "ארטורה", כבית יאפשר לחוות וליצור בסיס לצמיחה ופריחה של קהילה כזו.

שיח גלריה בתערוכה "אנשהו": שבת 20.6 בשעה 12:00

 סדנאות ופעילויות בארטורה

אתר הבית | פייסבוק | אינסטגרם

"ארטורה" ממוקם במרכזו של קמפוס רופין, עמק חפר. 

אורחי המקום יוכלו להנות מגן פסלים, אזורי יצירה לילדים, גינת תבלינים ובית קפה באווירה כפרית.

גישה נוחה וחנייה למבקרים.

שעות פתיחה: ראשון – חמישי 09:00 – 19:00 | שישי -שבת 09:00 – 14:00

טלפון: 097411554 | מייל: [email protected]