דן אלון – ערב פרופורמנס חד פעמי / חלל אחד – שש עבודות / "ציורים קצרים"

חמישי 14 בדצמבר בשעה 20:00 בית קנדינוף, הצורפים 14, ת"א – יפו

אוצרת: עדיה פורת

סטודנטית לאמנות מחפשת תשובות, כדורגל במרוקאית, הערות על ציור ורצח השגריר הרוסי בתורכיה.

בערב הפרפורמנס "ציורים קצרים" יציג דן אלון שבע עבודות המתרחשות במקביל בהשתתפות שחקניות/שחקנים, פרפורמרים/פרפורמריות ושני יוצרים מברלין. העבודות בערב הינן גרסאות מיוחדות למקום, מבוססות על עבודות שנוצרו בשנתיים האחרונות והוצגו בצורות שונות באירופה.

שם האירוע "ציורים קצרים", לקוח מהטרמינולוגיה של הספרות העברית ומתייחס לסיפורים קצרים, מתאר בצורה מרובדת את תוכן הערב: אמנות חיה שהתנועה בה דוממת כציור חי. אפיזודות מחייו של אלון מתחברות לכדי קומפוזיציה אקספרסיבית וחד פעמית של משחק והומור.

הצטרפו לאיוונט

דן אלון (1982) הוא אמן רב-תחומי ישראלי, המחלק את זמנו בין ברלין לתל אביב. הוא בוגר לימודי ההמשך של המדרשה פקולטה לאמנויות מכללת בית ברל (2014), ולמד גם תקשורת חזותית, ספרות ופילוסופיה. עבודותיו נעות על החיבור בין רישום, ציור דיגיטלי, מוסיקה / סאונד, קומיקס, פרפורמנס ומיצב, ומבוססות באופן מוקומנטרי על חייו. עבודותיו מצחיקות, פוליטיות ונרטיביות, ועוסקות בפעולת האמן, בחוויה האמנותית וביחס בין מציאות לאמנות. הוא מציג בקביעות בגלריות ומוזיאונים בארץ ובעולם, ומפרסם בספרים, מגזינים ומשתתף בפסטיבלים. פרסם שישה ספרים, וכן חבר בהוצאת הקומיקס "האמדראם". בנוסף, כיום הוא יוצר בשני צמדים פרפורמטיביים-מוסיקליים – "bad research" עם האמן הפיני ארי-פקה לינונן "satla land", עם המוסיקאי הישראלי שני ברונר. כמו כן, לדן אלון מדור שבועי "שום פלפל ומין אנאלי" במגזין בנדיטקה.