הדבר הבא: רוני אביב ב״עשרה תרגילים בסגנון״, תערוכה קבוצתית בגלריה אינדי

מדור מאת יהונתן ה. משעל // שיחות קצרות עם אמניות ואמנים על תערוכות המוצגות עכשיו.

 

רוני אביב: במקור מתל אביב, כרגע בניו יורק. בוגרת המחלקה לצילום בבצלאל ולקראת סיום תוכנית התואר השני באמנות באוניברסיטת קולומביה. צלמת שחושבת הרבה על מיצב וחומריות. בשנים האחרונות, התחלתי לעסוק גם בפרוייקטים מחוץ לצילום: כתיבה, הפקה ואוצרות. כשנוצר קשר בין הפרוייקטים הצדדיים לבין הפרקטיקה האמנותית המרכזית שלי אני מרוצה במיוחד.

רוני אביב, ללא-שם. גורים, 2019-20

איפה אפשר לראות עבודות שלך?

בגלריה אינדי! ביום חמישי הזה נפתחת התערוכה ״עשרה תרגילים בסגנון״ באוצרות גלית סמל. יציגו בה מקבץ מצוין של אמניות ואמנים, שאני שמחה להכלל ביניהם: חן צרפתי, טל ניסים, שיר לוסקי, שירן יצהרי ואסף שחם. התערוכה פתוחה לעשרה ימים בלבד, אז מומלץ לבקר מוקדם ממאוחר.

אציג בה שתי סדרות: עשרה תצלומי תקריב של נייר טואלט ׳׳לילי׳׳ ועשרה תצלומי תקריב של רצפת עץ עתירת שכבות בחדר שינה של מגורים אוניברסיטאיים.

רוני אביב, ללא-שם, שיער, 2019-20

ספרי על תהליך העבודה.

העבודות הבשילו במשך השנתיים האחרונות. חייתי במחיצת המחשבות עליהן ועם צילומים ראשוניים, בחנתי אותן מחדש ועשיתי בהן שינויים לקראת ההצבה הספציפית של התערוכה הזו.
בתהליך העבודה שלי אני עושה נסיונות, זזה ימינה ושמאלה ובסוף חוזרת ל״נקודת ההתחלה״. אז, אחרי שהשלמתי עם עצמי את המהלך כולו אני יודעת בדיוק מה אני רוצה לעשות, איך לבצע את הדברים בפשטות הנדרשת.
במובן מסוים, התערוכה הזו תהיה סגירת מעגל של שני גופי העבודות האלו, וכנראה גם פרידה מהן.

רוני אביב, ללא שם, 2019-20

בחודשים האחרונים התחלתי סדרת עבודות של צילום ורישום של שבבי מחק, השארית של פעולת המחיקה. סתירות פנימיות זה משהו שמאוד מעסיק אותי, וזה משהו שמאוד קשור לחוויה האנושית.

רוני אביב, ללא שם, 2020

איזו תערוכה ראית לאחרונה ומה תוכלי לספר עליה?

הסגר בניו יורק לא בידיוק הרפה, והיה דיי קשה לצרוך אמנות בצורתה הפיזית. בכל זאת, הלכתי לא מזמן לפתיחת תערוכה של דרו קונראד בגלריה Signs and Symbols. זו הייתה הפתיחה הראשונה של הגלריה מאז הסגר, ודרו נכח במקום. הגעתי דיי מוקדם, אז היה לו פנאי לקשקש. קצת תחקרתי אותו על ההדפסות, שהיו מרהיבות. וגיליתי שהן מודפסות על אותו נייר שאני לרוב עובדת איתו, Platine. היה כיף להרגיש כמעט נורמליים לרגע, בתוך כל המצב הזה.

עוד משהו שתרצי לשתף?

בימים אלו אני עורכת כתב עת נסיוני יחד עם האמנית ליזי דה ויטה. אני תמיד שמחה לדבר על שיתופי פעולה חדשים.

בחרי דימוי אחד של אמנית שאנחנו חייבים להכיר!

Leslie Hewitt, Riffs on Real Time (4 of 10), 2006–09. Chromogenic print, 76.2 x 61 cm. Credit: Solomon R. Guggenheim Museum, New York Purchased with funds contributed by the Photography Committee, 2010

האם אתם מכירים את לסלי הוויט? צילום פואטי, לא מתייפייף, והכי יפה שיש.

״עשרה תרגילים בסגנון״, תערוכה קבוצתית בגלריה אינדי. אוצרת: גלית סמל

פתיחה: 20.8.20, 20:00. עד ה-30.8.20

איוונט: https://www.facebook.com/events/742834506506739/