"אלבום זהב" אלבום הבכורה של להקת הדמעות

הדמעות

להקת הדמעות – שאנסון ישראלי אורגינל

*אלבום חדש – "אלבום זהב"

 

הדמעות להקת השאנסון הישראלי האורגינלי, מוציאה לאוויר את אלבום הבכורה שלה, "אלבום זהב" בהפקתו המוזיקלית של אבי בללי (נקמת הטרקטור).

אלבום זהב כשמו כן הוא – אוצר מרגש ומרענן, עשיר בצבעים ומקצבים שונים, מהנוף המקומי ומהשורשים המזינים אותו. הסגנון המוזיקלי מפליג בין הים השחור לים התיכון, יורד מהבלקן לדרום מערב אירופה, ונודד במדבר בין מרוקו למצריים. השירים מספרים לנו, בצחוק ודמע, את סיפור חיינו כאן, בכור ההיתוך המקומי, בין העיר לכפר, בין הסמטאות והכרמים, מילדות ועד שיבה, אל תוך האהבות, האכזבות, החוויות והגעגוע. "הצפה של דמעות מכאב, משמחה ומצחוק".

 

הדמעות הם:

אפיק פלג מילים, לחן ושירה (ז'אן ז'אק, פולסא)

יונתן מילר – כינור, מנדולינה, קלרינט וקולות (כן, ההוא מהופה היי)

דורון רפאלי תופים, כלי הקשה וקולות (אטרף, טררם, פוליקר, ריטה)

אלעד מוסקטל – קונטרבס (התפוחים)

תומר סאלם – אקורדיון

 

האלבום מכיל 8 שירים שהוקלטו "לייב" באולפני "קיצ'ה" ע"י אורי ברק, + שיר מתנה – השיר הראשון של הלהקה "חתול מיילל" שהוקלט ע"י ההרכב המקורי של הלהקה, עם ויטלי פודולסקי על האקורדיון ותומר מוקד על הכינור, ב 2011  באולפן ג' 3 ע"י יאן אטדגי.

רוב השירים באלבום נכתבו ע"י אפיק פלג סולן הלהקה, שיר אחד הוא גרסת כיסוי לשירו של אבי בללי "אופניים וספר" ושיר נוסף "עצם החיים נ.ב." נכתב ע"י אבי עדאקי.

בהקלטת האלבום השתתפו גם אבי לייבוביץ הטרומבוניסט ומנהיג "האורכסטרה" בשירים "פעם" ו"הלוואי" ובנו הנדלר המפיק האלקטרוני בשיר לאן נעלמת תוכ'י? שיר הקאלט של הלהקה שזכה להפקת דאב אקוסטית אלקטרונית.

 

אלבום להורדה בלינקטון

פייסבוק: www.facebook.com/pages/