השקת גלריה חדשה "אידריס"

 

"עדיין מוקדם לשקיעה" Still early for sunset

תערוכת יחיד של גיא און Guy Aon

30.11 – 3.01.2018

פתיחה: חמישי 30 לנובמבר בשעה 20:00

בתערוכת השקה של גלריה אידריס "עדיין מוקדם לשקיעה" מציג הצלם גיא און גוף עבודות בו האור והגוף הם ציר מרכזי המשרטטים נרטיב מאגי צילומי הכולל סוכני כוח חפציים ואנושיים. ע"י חיבור של אסטרטגיות צילומיות עם מניפולציות חומריות, און מפסל בגוף ויוצר טקסטורות בולטות וטקטיליות אשר מקנות ערכים אסטטים ופטישסטיים המטעינות את האיברים המצויים בהן בפוטנציאל חדש. הצבע והעומק הפרספקטיבי נוצרים בצילומים באמצעות שבירת האור, משחקי צללים והשתקפויות המייצרים אצל המתבונן אפקט דחוס ואקספרסיבי.

​-

גיא און (1986) הוא אמן וצלם, בוגר המחלקה לצילום, בצלאל (2014) ותוכנית החילופים  Slade School of fine art. הציג תערוכות יחיד בגלריה רוזנפלד וגבירול, ובתערוכות קבוצתיות ב MOCAK, במוזיאון הפתוח לצילום תל חי ובחללים נוספים.

www.guyaon.com

גיא און, "סנפיר", 70X60 ס"מ, 2017

גלריה אידריס חלל אמנות חדש במרכז ת"א המנוהל ע"י זוג יוצרים צעירים – ברק רובין וליביה טליאקוצו המבקשים להדגיש את המגוון החברתי במרחב הישראלי בבחירת האמנים. בנוסף, מטרתם להעניק לאמנים עכשוויים אפשרות להציג את עבודתם ולהחזיק בתפקידים השונים במערך של חלל התערוכה, בשאיפה להציג צורות שונות של ביטוי אמנותי תוך חיזוק עיקרון הנגישות לציבור הרחב. בחודשים הקרובים יציגו בגלריה מיכאל חלאק וסמאח שחאדי, ניב כהן ומיטל כץ מינרבו, גיא לוי, חניתה אילן באוצרותה של טלי קיים ועוד.

השם אידריס משלב בתוכו מספר של משמעויות: בתרגום מערבית אידריס משמעו ״חנוך״ – לפי התנ״ך הוא הדור השביעי לאדם. באסלאם אידריס הוא שהמציא את הכתב, וגם בנצרות יש אזכורים לחנוך המקראי. במיתולוגיה הוולשית ״כדאיר אידריס״ – הר, שאם שוהים על פסגתו לוקים בשגעון או מקבלים השראה יצירתית.

​-

ברק רובין חי ופועל בתל אביב, בוגר בהצטיינות המחלקה לצילום והתכנית לתואר השני באמנויות בבצלאל, זוכה פרס בצלאל לצילום #3, נציג התואר השני לאוניברסיטה לאמנויות בטוקיו. בעבודותיו מתמקד בהיסטוריה של המזרח התיכון. השתתף בתערוכות שונות בארץ ובחו"ל.

ליביה טליאקוצו נולדה וגדלה ברומא, איטליה. סטודנטית במסלול הישיר לדוקטורט במחלקה להיסטוריה של עם ישראל ויהדות בת זמננו, בוגרת תואר ראשון באוניברסיטת תל אביב ותואר ושני בלימודי מזרח התיכון באוניברסיטה העברית. במחקרה מתמקדת ביחסים בין קהילות מיעוטים במזרח התיכון.

הצטרפו לאיוונט

www.idris.space | @idris.tlv | רחוב מנדלי מוכר ספרים 8, תל – אביב 

 שעות פתיחה: א'-ה' 10:00- 19:00, יום ו' 10:00-16:00 | [email protected]