• משכית גולן, אבא, הזרקת דיו על נייר ארכיבי, 2020

משכית גולן "גינון יחסים" ★ פתיחה מחודשת: חמישי 11.2 החל משעה 19:30

"גינון יחסים"
משכית גולן
29.01- 20.02

אוצר: שרון תובל

המעבדה בהרצל 119, ת"א

זוהי תערוכת היחיד הראשונה של משכית גולן, אמנית רב תחומית המתמחה בצילום. משכית היא חלק מקבוצת האמנים של המחזור הראשון במעבדה, ומציגה את "גינון יחסים", מיצב רב מדיומאלי המורכב מסדרת צילומים מאוד אישיים של בני הגברים שבמשפחתה, יחד עם הצבה מרהיבה המשלימה ופותחת את הצילום לעולמות קונטקסטואליים חדשים.

משכית גולן יצרה גינה תפיסתית, אותה היא שתלה כחלק מתהליך מחשבתי-פיזי, ארוך, אמיץ ועמוק, אישי ומאוד יוצא דופן בעשייתה. עבודותיה מבטאות את רצונה לחקור עולמות של זיכרון, חיים ומוות, מרחבים קיומיים רוחניים וגשמיים, והמפגשים שבניהם. כל זאת מבעד להקבלה מתוחכמת בין עולם הצומח המתורבת לבין יחסים משפחתיים אינטימיים.

את ילדותה העבירה בין השאר בעזרה בגידול צמחים בחממות חקלאיות המשפחתיות, ועם השנים ובראייה לאחור היא מבינה עד כמה תהליכי הגידול מקבילים לטיפוח ולמורכבות היחסים המשפחתיים. באקט מאוד אמיץ היא הצליחה להעמיד אל מול מצלמתה את אביה, בניה, אך גם להתמודד חזיתית עם נושאים כואבים כמו הזיכרון והסופיות. כך, הכנת האדמה, סלילת השבילים, הכנת התאורה לצמחים המתורבתים, שתילת הצמחים ועד לקטיף, כל אלה מקבילים להפליא לתהליכי היצירה ולהעמדת תערוכה.

שישי, שבת בין 11:00- 14:00
המעבדה בהרצל 119 ת"א