• דני קרוון

דני קרוון – האיש שגרם למקומות לדבֵּר ★ ספר אמנות חדש לקהל צעיר

דני קרוון – האיש שגרם למקומות לדבֵּר

ספר אמנות לקהל צעיר

כתיבה: גיא עד | איור: יזהר כהן

הוצאת אסיה ועמותת מרסל לקידום אמנות ותרבות

 

"דני קרוון – האיש שגרם למקומות לדבֵּר" מספר את סיפורו האישי של האמן דני קרוון, שזיכרונות הילדוּת שלו ונופיה של תל אביב סללו את דרכו עד שגילה את "הדבר שלו". במבט לאחור מוצאים בילדוּתו של קרוון עקבות שמובילים לשפה האמנותית הייחודית שלו שבזכותה הגיע ליצור בכל העולם.

קסם היצירה בספר הזה מצטייר דרך כמה מהעבודות החשובות של קרוון, ששילב את הטבע ואת זיכרונות המקום ביצירות הפיסול הגדולות שלו. הוא האמין כי בני האדם הם הגיבורים האמיתיים של כל יצירותיו.

דני קרוון בסטודיו, יזהר כהן, איור מתוך הספר.

דני קרוון בסטודיו, יזהר כהן, איור מתוך הספר.

"מהתחלה רציתי שהאמנות שלי תהיה שייכת למָקום, יצירה ששייכת לכולם. רציתי ליצור משהו שלא ניתן להעביר למקום אחר, יצירה שבני אדם יכולים להיות בה, והם חופשיים לראות בה מה שהם רוצים, והיא פתוחה לכל פירוש שמישהו מוצא בה, וזו זכותו."

"אמנים צעירים – אל תעשו את מה שאומרים לכם לעשות. תעשו רק את מה שנובֵע מכם, ואל תוותרו ואל תתפשרו."

גיא עד היא סופרת. נולדה בבאר שבע לאב עיתונאי ולאֵם מורה לנוער שוליים. בגיל 17, לאחר שהתייתמה מאביה, עברה עם משפחתה לתל אביב, שם היא מתגוררת עד היום.

גיא עד היא כלת פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים. פרסמה עד כה שישה ספרים, בהם שני ספרי נוער שהכוכבת שלהם היא – אנדרטת חטיבת הנגב של דני קרוון!

אנדרטת הנגב, איור יזהר כהן.

אנדרטת הנגב, איור יזהר כהן.

יזהר כהן הוא מאייר. חתן הפרס לאיור של מוזיאון ויקטוריה ואלברט בלונדון. איוריו מתפרסמים בעיתונים ובמגזינים בישראל וברחבי העולם והוצגו בתערוכות מוזיאונים בישראל ובאירופה. כהן נשוי לנועה, ביתו הבכורה של דני קרוון. מכיר היטב ומקרוב את פסליו של קרוון בישראל ובעולם ומתגעגע אליו מאוד.

דני קרוון  האיש שגרם למקומות לדבר. כתיבה: גיא עד, איור: יזהר כהן. הוצאת אסיה ועמותת מרסל לקידום אמנות ותרבות

65 עמ', 74 ₪. ניתן לרכישה בחנויות הספרים העצמאיות וברשתות ברחבי הארץ.

 

דני קרוון, 1962 באדיבות סטודיו קרוון.

 

הספר כולל מדריך סיורים בישראל בעקבות יצירותיו של דני קרוון

פרטים נוספים על עבודותיו: www.danikaravan.com/works