עדן בנט ביקרה בתערוכה של דניאלה אזולאי בסותבי'ס

דניאלה אזולאי "חלום על אורח ומעוף"

מוצגת עד 15.5 בבית סותבי'ס, יהודה הלוי 11, ת"א

אוצרת: נורית טל-טנא

שעות פתיחה: ב'- ה' 10:00 – 16:00 שישי 10:00 – 12:00

מה אהבתי: 

אהבתי את עבודות הפיסול בקרמיקה של דניאלה, המשלבות בתוכן סיפורים מצוירים של חיפוש. יש חדוות עשייה באובייקטים שהיא יוצרת. למרות הפגיעות הפריכה של החומר הדק איתו היא עובדת, לעבודות יש נפח וגוף. חלקן נוצרו על ידי חיבורים עדינים של נחשים ורצועות חומר, ואילו אחרות נדמות לבלוני נייר שנשפו בהם אויר למלא אותם.

דניאלה אזולאי, העץ, 2014, פורצלן זכוכית וצבע קרמי, 20X44X28 סמ

דניאלה אזולאי, העץ, 2014, פורצלן זכוכית וצבע קרמי, 20X44X28 סמ

 

בחלק מהעבודות היא מתארת בציור על גבי הקרמיקה את סיפוריהן של דמויות שיוצאות למסעות ימיים ואויריים, ואילו יתר העבודות נראות כמו הגילויים עצמם שנאספו לאורך המסע: צמחים ויצורים תת ימיים, או בעלי כנף שמימיים.

היופי של העבודות נגלה לאט. אהבתי את כנות החיפוש שהן מעבירות, ואת הטיפול העדין של האמנית ביצירי כפיה. 

דניאלה אזולאי, עיט, 2014, פוצלן וצבע קרמי,36X41X20 סמ

דניאלה אזולאי, עיט, 2014, פוצלן וצבע קרמי,36X41X20 סמ

פחות אהבתי:  

את עלי השלכת המפוזרים על הרצפה בערמה בצדו האחד של החדר.

מי אני

עדן בנט

עדן בנט, צילום שי יחזקאלי

עדן בנט, צילום שי יחזקאלי

בנט הציגה לאחרונה תערוכת היחיד ״חדר המתנה״ בבית האמנים בירושלים שכללה הצבה פיסולית ועבודות על נייר. וכמו כן את המיצב הפיסולי 'Drive In' במוזיאון תל אביב בתערוכת הזוכים בפרס של משרד המדע התרבות והספורט לשנת 2014. מנימוקי השופטים לבחירת האמנית לפרס האמן הצעיר: עבודותיה של עדן בנט מציגות את החפצים הזנוחים שהיא מוצאת ומחברת מחדש לגיבורים המרכזיים של החלל. החפצים הפשוטים מסודרים בחללי הגלריה ברגישות מעודנת החושפת בהם את הסודות שאינם קופצים לעין במבט ראשון. אופן סידור החפצים מגדיר מחדש הן את החפץ עצמו והן את החלל תוך יצירה של קומפוזיציה של מחול חפצים. גם הציורים הבודדים שאותם היא משלבת בין הפסלים מפגינים יכולת קומפוזיציונית מרשימה המנכיחה את מעשה האמנות בנגיעות קלות של אמירה מכמירת-לב אך יחד עם זאת מלאת עוצמה.

Eden Bannet, Kit, photo by Youval Hai

Eden Bannet, Kit, photo by Youval Hai

http://edenbannet.com/