עידו אנג'ל "מה" בהוצאת טנג'יר

 

"הלב מעורער. אתמול בכינו כשראינו שני ילדים הולכים מכות. לא בגלל המכות בכינו. לא אכפת לנו הגוף. בכינו משום שהילד האחד אמר לילד האחר "אתה", והילד האחר ענה "אתה", והמילה נפלה מלשונם זהה. במו עינינו ראינו את האותיות נופלות, פעם ועוד פעם, ולא הצלחנו לעצור את הדמעות."

מתוך ׳מה׳, ספרו החדש של עידו אנג׳ל. המילה "מה" ביפנית משמעותה "חלל שלילי", או "הפסקה". זהו הרווח הריק שבין הדברים. גם בעברית – מה? – שאלה, ללא תשובה. מתווך ריק בין שני דברים, שרק דרכו אפשר להעיד על היחס ביניהם או ממש על קיומם, אבל הוא עצמו ריק. הוא "שפה", קצה, גבול בין מדינת מילה אחת לשנייה. בספר הזה, מה שריק הוא המילים עצמם, ואילו ה"מה", הדבר המעורפל, זה שאין לו מילים, הוא עצמו המלאות. כאן, המה הוא הגבול בין מדינות של דורות. איך אפשר להיות הורה לילדך כשאתה ילד בעצמך? איך אפשר אפילו לומר משהו כשאין כלום, כשהמילים ריקות? בספרו ה-11 עידו אנג'ל מנסה למסור לזוהר, בנו, את השאלה.

עידו אנג'ל

על הסופר: עידו אנג'ל נולד ברמת גן ולמד בתיכון ע"ש תלמה ילין, במגמת תיאטרון. שירת בתיאטרון צה"ל. למד קולנוע במדרשה לאמנות, שם לימד נרטולוגיה מאוחר יותר במשך 7 שנים. עבד 5 שנים כעורך בחברת החדשות של ערוץ 2. כתב וביים לטלוויזיה בישראל ומחוצה לה.

פרסם שני רומנים, נובלה, ספר שירה, שש נובלות שיריות, ספר נוער וסיפורים קצרים בכתבי עת שונים. בשנת 2010 הקים את "מיזנטרופ", חלל עבודה לכותבים, עצמאיים וסטודנטים בתל אביב.

אנג'ל נשוי להדר בוהדנה, אב לשתי בנות מנישואים ראשונים ולבן ובת מנישואיו להדר.

*עידו אנג'ל "מה", 65 עמ', 50 ₪. לרכישה מהוצאת טנג'יר ובחנויות המובילות.