פירמידה- המרכז לאמנות עכשווית בחיפה חוגג 15 שנה להיווסדו

אמנות | מוזיקה  | קולנוע | מכירת אמנות

 

ביום שבת 16.5 החל משעה 18:00 יתקיים אירוע חגיגי רב תחומי ב"פירמידה" לרגל נעילת התערוכה "סוף הדבר נמצא למעלה" שאצרה סמדר שינדלר. התערוכה מציינת את 15 שנות פעילותו של המרכז ומציגה עבודות של האמנים שיצרו במקום מאז הקמתו ועד היום.

 

משתתפים: אברהם אילת, יאיר אלדר, אמיר בוקובזה, גבי בן חיים, יעל בלבן,  דניל גרטמן, יעקב דורצ'ין, מורל דרפלר ז"ל, נדב וייסמן, הדס וייס, ג'וזיאן ונונו, אופק ורטמן, ישראל ורטמן, יניב זלוף, יעקב חפץ, יהודה יציב, זהר כהן, יורי כץ, רויטל לסיק, אסי משולם, רוית משלי,  זהר ניר-אמיתין, שגית נמיר-זלוף, שחר סיוון, בלו סמיון פיינרו, ליאת קלינגמן וטל שושן.

 

את ערב הנעילה תפתח, בשעה 18:30 הופעה של Tanaka, הרכב בעל שם בתחום המוזיקה האקספרימנטלית, שחבריו מנהלים במסגרת "פירמידה" סדנאות-אמן והופעות מוסיקליות מאז 2006. בהמשך יוקרן סרטה של טל שושן "פנום פן העיר של פן" המתאר דרך שילוב וידאו- ארט וקולנוע דוקומנטרי את מסע היכרותה של האמנית עם העיר הקמבודית המיסתורית פנום פן.

כמו כן, תוצג בערב זה בלבד, במהלך האירוע, תערוכת מכירה של עבודות נייר במחירים סבירים אותן תרמו אמנים מוכרים וצעירים כאחד למען קידום פעילות ה"פירמידה".

 

פירמידה היא עמותה ומרכז לאמנות חזותית המהווה פלטפורמה יחידה מסוגה בחיפה ובצפון הארץ לקידום אמנות ותרבות. המתחם משלב בין סדנאות אמנים, גלריה פעילה ומופעי מוזיקה נסיונית. פירמידה מקצה דרך קבע שש סדנאות לאמנים צעירים ומארחת אמנים בינלאומיים במלגות שהיה. כמה מהכוכבים הבולטים בסצנת האמנות הישראלית העכשוית התחילו את דרכם בפירמידה והם קשורים אליה גם היום בדרכים שונות, ביניהם דניל גרטמן (גלריה רוזנפלד), נדב וייסמן (שלוש), אסי משולם (ג'ולי מ'), יורי כץ (טבי דרזדנר) ויעל בלבן (שי אריה).

 

מדרגות נחום מילר 6, ואדי סליב, חיפה | 0505517617 | www.pyramidart.org