• טרנזיט - המקום במעבר

פריוויו תערוכות #2.7 מאת יהונתן ה. משעל

החוויה שלי מביקור מקדים בתערוכה המורכבת, היפה ומעוררת המחשבה הזאת שתיפתח הערב, היתה שלפני שתגיע הפרשנות, מומלץ קודם להגיע ולראות אותה. לי עלו מחשבות על צילום, הצבה, עבודה משותפת, אחריות על ושיוך של עבודות, חומר ודיאלוג בין טקסט לאובייקט. אחת עשרה אמניות ואמנים: מעיין אליקים, יעל אפרתי, עדן בנט, מיכל בראור, ליז חג'ג, אלישבע לוי, טוני נבוק, אלונה רודה, תכלת רם, יריב ספיבק ואריאל קן בנוסף לאוצרת הילה כהן-שניידרמן, נספח טקסטים עם מאמרים של ד״ר רחל גוטסמן, פרופ׳ חיים יעקובי ורוני שני – הם קבוצה רצינית מאד שחברה יחד ליצירת התערוכה ״ארמון הבדולח והמקדש הארור״ בחלל התצוגה המרכזי של מוזיאון פתח תקווה.

לאיוונט: https://www.facebook.com/events/875106952575901/

מתוך הקמת התערוכה בפתח תקווה

מתוך הקמת התערוכה בפתח תקווה, פרט מתוך עבודת וידאו של טוני נבוק

הגדרת תערוכה, מתי אירוע הופך לאמנות ומה הופך פעולה או אובייקט לאמנות הן שאלות שהתשובה עליהן נהיית קשה יותר ככל שמרחיקים לכת ומשתחררים מהתשובות המוכרות של המאה ה20 – למשל, שכל מה שמוצג בחלל של אמנות, הוא אמנות. במקרים רבים זה כבר לא תופס, ודוגמא טובה ומוכרת היא הפעולות של הYes Men – צמד האמנים שמאתגרים את הממסד הקפיטליסטי ואת החברה בכלל, בעזרת פעולות נועזות, פרובוקטיביות ומצחיקות שתועדו כבר בשני סרטים. לרגל צאת הסרט החדש שלהם, תתקיים הקרנת בכורה בסינמטק ירושלים שבסופו גם תהיה שיחה עם ז׳אק סרבין, או בשמו המוכר מהצמד – אנדי ביכלבאום. את השיחה תנחה מעין שלף, שגם תלווה את שהות האמן של סרבין בסדנאות האמנים בירושלים.
יום שבת ב 21:00.

לינק לרכישת כרטיסים – http://www.jer-cin.org.il/webSite/modules/films/film.aspx?showid=16418
לאתר של סדנאות האמנים בירושלים – http://www.artiststudiosjlm.org

עושים מהפיכה - The Yes Men

עושים מהפיכה – The Yes Men

חזרה לתל אביב ביום שבת בין 12:00-15:00, ברחוב לבנדה 34 אפתח יחד עם ויאן צ׳אן ובוריס אויכרמן את התערוכה ״טרנזיט – המקום במעבר״, בו נקיים שיחות על מעבר ממקום למקום. בתוך הסביבה של שכונת המעבר נווה שאנן, השאלה שהנחתה אותנו היא ״האם להשאר או לעזוב?״ נבחן אותה דרך השאלה על האפשרות בכלל  לעבור ממקום למקום, מה הסיבות למעבר, בין אם באופן אישי או בניתוח רחב יותר של נתונים, וגם דרך התייחסויות מקצועיות כמו מדעי המדינה, הגירה, שיקום לאחר אסון ואורבניזם. השיחות יתקיימו בין כל מי שיגיע להשתתף בהן, והן יוקלטו ויפורסמו. בכל מפגש ינכחו שני אנשי/נשות מקצוע שהזמנו מתחומים שחשבנו שיהיה מעניין לבחון דרכם את הנושאים והשיחה שתתקיים.

לאיוונט: https://www.facebook.com/events/1442950972673694/

טרנזיט - המקום במעבר

טרנזיט – המקום במעבר

בחלל הקטן של גלריה STA מתקיימות תערוכות נסיוניות ומעניינות. אחרי שהחריבו את הגלריה באירוע/תערוכה הקודמת שהתקיימה בלילה הלבן, הערב תיפתח תערוכה משותפת לדניאל צאל ורמי מיימון: Love me love me not – מיצב צילום משותף, שמשתרע על כל חלל הגלריה. העבודות מציגות את המתח שבין מין כפעולה מעוררת רגשות של אהבה ואינטימיות, לבין הצורך לקבל אהבה ולהציג את המין כמוצר – באינסטגרם, בהגזמה של צבע ובחירה מדוייקת של קומפוזיציה.

דניאל צאל, מתוך התערוכה

דניאל צאל, מתוך התערוכה

רמי מימון, מתוך התערוכה

רמי מימון, מתוך התערוכה

לאיוונט: https://www.facebook.com/events/1461434744153730/