ראובן קופרמן 'מתנקשות'

Ruven Kuperman | Assassins

3.5-2.6.2018

אוצרת: לאה אביר

 

פתיחה: חמישי, 3 במאי בשעה 20:00 גלריה רו-ארט, ת"א

*רביע סלפיתי, מיצג בתערוכה: שבת 26 במאי בשעה 20:30

גלריה רו-ארט שמחה להודיע על תערוכת היחיד החדשה של ראובן קופרמן. התערוכה כוללת ציורים מן השנתיים האחרונות, מרביתם בטכניקה של צבעי מים ועפרונות צבעוניים על נייר, חלקם משלבים גם קולאז' וספריי. בעבודותיו הקודמות של קופרמן הופיעו לעתים קרובות מחזות אלימים ודמויות מזרות אימה. נדמה שהפעם העיסוק באלימות מגיע לשיא נוסף, אבל גם מקבל חידוד מסוים, כשהוא מתמקד בדמויות נשיות בעיקר, וכן במופעים שונים של רדיקליות.

התערוכה מציגה כעשרים עבודות, בתוכן ניתן למצוא נושאים מסוימים החוזרים על עצמם. מספר ציורים מכילים מופעים עכשוויים של רדיקליות, על האלימות הבלתי נסבלת והכריזמה הבלתי ניתנת לערעור שלה. בציורים הללו ניתן למצוא דימויים הקשורים, בין השאר, בארגון המדינה האסלאמית (דעא"ש), בקולקטיב הפאנק הפמיניסטי האמנותי פוסי ריוט, ובחברות קבוצת המחאה ההודית "הסארי הורוד" (או "הכנופייה הוורודה"), הלוחמות כנגד אלימות מינית ופיזית נגד נשים, תוך עימותים מילוליים ופיזיים ישירים.

קבוצת נוספת של ציורים נושאת מערכים שונים, סוריאליסטיים כמעט, של טבע דומם.

עבודות אחרות מתגבשות לסדרה של ממש של דיוקנאות של נשים שהיו דמויות מפתח בהיסטוריה של הפוליטיקה הרדיקלית, כמו האנרכיסטית הפמיניסטית אמה גולדמן (1869-1940) והמהפכנית הסוציאליסטית פאני(ה) "דורה" קפלן (1890-1918), שניסתה להתנקש בחייו של לנין. לצידן – מוד סטיבנס ווגנר (1877-1961), אשת קרקס והמקעקעת האמריקאית הראשונה. הדיוקנאות הללו, המצוירים בדקדוק והרגישות האופיינית לדיוקנאות של קופרמן, הם מחוות היסטוריות המקעקעות את חשיבותן של נשים אלה והרלוונטיות שלהן להווה, ובו זמנית – קלסתרונים ממש.

ראובן קופרמן (נ. 1964 בקישינב) חי ועובד בתל אביב. הוא בוגר התואר השני באמנות של ה – SVA (בית הספר לאמנות חזותית) בניו יורק והתואר הראשון באמנות ובפילוסופיה באוניברסיטת חיפה. קופרמן הוא זוכה פרס עידוד היצירה של משרד התרבות בתחום האמנות הפלסטית לשנת 2016.

תערוכות יחיד נבחרות שלו הוצגו במוזיאון תל אביב לאמנות, במוזיאון וילפריד הזורע, בגלריה רו-ארט, גלריה Kit Schulte בברלין, גלריית קיבוץ בארי ו – Arlington Arts Center בוירג'יניה, ארה"ב. עבודותיו הוצגו בתערוכות קבוצתיות רבות, במוסדות אמנותיים כמו מוזיאון ישראל, מוזיאון תל אביב לאמנות, הביאנלה לאמנות עכשווית של אודסה, גלרית התואר השני של בצלאל בתל אביב, הסלון לאמנות עכשווית במונקו והגלריה האוניברסיטאית בחיפה. השתתף בתכניות שהות אמן בהאנגג'או שבסין (2012) ובסינגפור (2000).

 

הצטרפו לאיוונט

 

גלריה רו-ארט שביל המרץ 3, בניין 8, קומה 4 ת"א 036832559 [email protected]

שעות פתיחה: ג'- ה': 12:00 – 18:00 | ו' – ש': 11:00 – 14:00 | יום שני בתיאום מראש