רתם רשף בעל הרמפה

רתם רשף

23.05- 21.06

מאובנים

פתיחה: רביעי 23.5 בשעה 20:00 על הרמפה, בר מסעדה ברח' העמל 21 ת"א

– 

רתם רשף היא ציירת ואמנית מיצב החיה ויוצרת בתל אביב ובניו יורק. עוסקת בציור מופשט מבוסס פעולה ומשך (Process Based), ובבניית מיצבים ציוריים תלויי מקום, תוך התכתבות חזותית עם זרם ציור ״שדות הצבע״ באמנות המודרנית והעכשווית.

 

בעבודות Fossils, כמו עבודות קודמות מסדרת ההטבעות, Imprints, יש שימוש בחומרים יום-יומיים טבעיים ומלאכותיים כמו ענפים ועלים לצד יריעות פלסטיק, אשר צללית הרפאים שלהם נותרת על הבד בעוד העצמים עצמם מורחקים ממנו לאחר השימוש. העבודה של רשף בוחנת את היחס ההדדי בין הפעולה האמנותית הנשלטת על ידה, לבין היצירה המכוונת אותה והנוצרת חלקית בעצמה. הציורים מהדהדים את משך יצירתם ואת השלבים השונים בהתהוותם, תוך שליטה חלקית ואיזון עדין בין פעולת היצירה המכוונת ובין האקראיות המהווה חלק בלתי נפרד ממנה, תוך הטיית צבע ״חופשי״, ללא מכחולים, על מצע הבד המאוזן מאוזן המונח על הרצפה.

עבודותיה של רשף הוצגו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות בגלריות ובמוסדות שונים בארץ ובחו״ל. בימים אלה מציגה רשף את עבודת הקיר ״מעברים״ על חזית בית האמנים ברחוב אלחריזי 9 בתל אביב.

רתם רשף היא בוגרת המדרשה לאמנות ברמת השרון (1988), זוכת מלגת קרן תרבות אמריקה ישראל ׳לאמן צעיר מבטיח׳ (1987) ובעלת תואר שני במוזיאולוגיה מאקדמיית ריינוורדט באמסטרדם (2004). יצירותיה של רשף מצויות באוספים פרטיים בארצות הברית, אוסטרליה, אירופה וישראל.

rotemreshef.com

הצטרפו לאיוונט