• עדן דפנה גורן. צילום Alexey Kazenbogen

שאלון בנדיטקה עם הרקדנית והמעצבת עדן דפנה גורן

בתמונה: עדן דפנה גורן צילום Alexey Kazenbogen

מה את עושה בימים אלה?

מתכננת סדנאות ארמס ו- Vouge new way
אלמד קומבו רמה בינונית
💜 25.7 ארמס קונטרול
💜 30.7 ניו וואי
💜 1.8 ניו וואי
בואו לאתגר את הגוף והמוח!! ההרשמה דרך האפליקציה של ביסטריט, סניף ראשל"צ.

כמו כן, בימים אלו אני מסיימת הכנות לתצוגת אופנה וערב התרמה שאני מפיקה עבור מימון השכלה לסמואל, נער טנזני שנתמך רק מכספי התרומות.

בתצוגה יהיו דגמים בהשראת חוויות שונות שלי כמעצבת מתרבות הנשפים והבולרום הנוצצת, דגמים שניצחו בקטגוריית Best dress כאן בישראל ועוד, תוכלו למצוא בקולקציה סגנון נשי מוקפד, בדים מסורתיים לצד חדשניים, וכן צבעוניות עזה בהשראת אפריקה הקסומה. השמלה שתסגור את התצוגה מורכבת מיותר מ100 חלקים ו10 סוגי בדים שונים!

יהיו גם הופעות אורח מטריפות: Belash, להקת הרקדנים formula_fam, על העמדה האחת והיחידה דני Daniel Dgyal Hazan

זה קורה במוצ"ש 15.7 בשעה 21:00 בלילה בר, רח' יבנה 31 ת"א.

בנוסף, אני מכינה את התלמידים שלי להופעות סוף שנה. 13 קבוצות רקדנים ורקדניות ההיפהופ מכיתות א' ועד חטיבה 3>

הבת של מי את?

בתקופת היסודי הורי היו בתהליכי גירושים, לאחר שנה של חיים בנפרד עם אחותי שחף ואמא איריס בצמצום, הורי החליטו לבטל את הליכי הגירושים, חזרנו לחיות יחד ואף נוספה לנו אחות קטנה בשם ים . 3 שנים לאחר מכן הורי התגרשו בשנית, שוב הבית פורק, איתו גם העסק המשפחתי שהיה מקור הפרנסה של הורי- מפעל לעיצוב וייצור רהיטים, מה שהוביל למצב כלכלי קשה.

הליך הגירושים בפעם השניה הוביל לכך שנאלצתי לעבוד מגיל צעיר בכדי לעזור למשפחה להתמודד עם חובות כבדים שנותרו מפרוק העסק המשפחתי, התקופה הזו חישלה אותי והפכה אותי לאדם בוגר בגוף של ילדה. עבדתי בכל סופ"ש משמרות ארוכות בכל חנות שהסכימה להעסיק אותי בגיל צעיר בכדי לממן גם את חוג הריקוד, לעולם לא יכולתי לוותר על לרקוד, היה זה עבורי מפלט, שם מצאתי שקט נפשי וכוחות להתמודד. עם השנים האהבה לתנועה והריקוד גדלה וגדלה והיום אני מסיימת את העשור הראשון שלי כמורה למחול, והיחידה שמלמדת בישראל את הסגנון הייחודי Vogue New way. כעת גם בוגרת 'פרופשנס' בהצטיינות בלימודי עיצוב אופנה.

היום, שסיפור החובות והגירושים רחוק מאחור, אימי מורה ומחנכת בביה"ס לנוער בסיכון גבוה ואבי מנהל חנות אופניים, זוכה תחרויות רבות של ענפי הספורט הקשים ביותר כמו איש ברזל, תריאטלון ועוד.

אפשר להגיד שניסיתי לקחת מכל אחד את התכונה הטובה שבו, מאימי שהיתה מעצבת והיום מורה, את המשיכה שבי לאמנות ואת הסובלנות והחמלה לתלמידים שלי. ומאבי את הכוחות הפיזיים והרצון להשיג ולכבוש כל מטרה.

היכן גדלת?

זו שאלה שקשה לי לענות אליה כי גרתי בכ-23 בתים שונים בחיי, בילדותי עברנו דירה כמעט בכל שנה בערים בת ים, ראשון לציון ומזכרת בתיה. בגיל 19 יצאתי מהבית בכדי לגור עם סבא וסבתא שאני ככ אוהבת לשנה ומשם עברתי בין דירות שותפים ויחיד, בראשון לציון ותל אביב. היום אני עם ליעד בעלי ואוסקר החתול גרים בראשון לציון.

היית מקובלת?

אני מגדירה את עצמי כניטרלית בתקופת ביה"ס, הסתדרתי עם כולם וקיפצתי בין החבורות, כל מה שעניין אותי באמת זה לסיים את השיעור ולנסוע לסטודיו או לעבודה.

עברות פליליות: 

אין, רגשות האשם היו הורגות אותי.

פרסים:

כחלק מתרבות הבולרום והנשפים, אני מתחרה מידי חודש בקטגוריות אופנה כמו Best dress ופרפורמנס (ריקוד ווג) Vouge new way בהם זכיתי מס פעמים במקום הראשון.

עדן דפנה גורן, דגם מנצח בקטגוריית Best dressed בולרום סתיו 2022. צילום:דביר הלוי

עדן דפנה גורן, דגם מנצח בקטגוריית Best dressed בולרום סתיו 2022. צילום: דביר הלוי

התנדבות:

בעבר התנדבתי בצער בעלי חיים ובניקוי חופים מפסולת. ב-2019 יצאתי למשלחת הומניטרית להתנדבות בביה"ס בטנזניה דרך helpup גוף שמוציא משלחות רבות לסיוע באזורים מוחלשים, זו היתה אחת החוויות העוצמתיות שחוויתי כמו שנתתי המון גם קיבלתי המון בחזרה, שם פגשתי את סמואל שנכנס לי ללב וכנראה לא יצא לעולם.

פרנסה:

ב10 שנים האחרונות אני מתפרנסת כמורה למחול וכרקדנית, מלמדת בחוגי היפהופ וסדנאות ווג, מופיעה בהצגות והפקות שונות. עם הכניסה שלי לתחום האופנה, החלו להגיע גם הזמנות לעיצובים. השאיפה שלי בשנה הקרובה לפתח את המותג החדש שלי EDGE

הכי נמוך: 

הרגעים שהקול הפנימי שבראש שלי אומר לי שאני לא מספיק טובה.

הכי גבוה:

הרגעים בהם אני בוחרת לנשום, לשים את הקול הפנימי הזה בצד, לחזור לעצמי ולהמשיך הלאה בכל הכוח.

הכי מרגיז:

שלוקחים אותך כמובן מאליו.

הכי מפתה:

לטוס לכמה חודשים לחול.

הכי דוחה:

ג'וקים!!

מה חסר לך בחיים?

היכולת להיות בשלווה גם כשאין עשיה.

מה הבאת לנו:

לינק לוידיאו שכולו פאן!!

https://www.instagram.com/reel/Ckx4OqAAiEB/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

אדם/מרצה שהכי השפיע עליך: 

סבתא אסתר היא אדם יקר לליבי שמשפיע עליי לאורך כל חיי. אני צופה בה מהצד זה נותן לי השראה ודוגמא לעבודה קשה, לחשיבה מחוץ לקופסא ומוטיבציה מהכוחות נפשיים ופיזיים שיש בה בכל תחום שידיה המיומנות נוגעת בו. תודה סבתוש.

למה את עוסקת במה שאת עוסקת?

זה מה שממלא אותי, תמיד הלכתי אחרי מה שאהבתי והמשכתי לעסוק במה שגורם לי סיפוק, עד שזה הפך למקצוע שלי.

מה מעסיק אותך מלבד יצירה?

לפני פחות משנה, חמתי דניאלה נפטרה אחרי שנלחמה בסרטן אגרסיבי מאוד, 11 החודשים מגילוי המחלה (שבוע לאחר יום החתונה שלי ושל בעלי ליעד) עד לפטירתה, היינו כל המשפחה יחד איתה בסבל וכאב מאוד גדול, אנחנו עוד מסתגלים למצב החדש שהותיר את המשפחה הגרעינית ובה גם ילדים צעירים ללא אמא. ההתמודדות עם האובדן לא קלה ותישאר תמיד. מחשבות כמה הכל יכול להשתנות ברגע מעסיקות אותי ודוחפות אותי לעשות את מה שאני רוצה עכשיו, ההתמודדות הזו לימדה אותי לא לחכות לרגע המתאים כי אין לדעת מה יהיה מחר.

מה הדבר שאת הכי מחכה לו עכשיו?

מחכה לראות מה תביא איתה הדרך החדשה שאני פותחת בחיי. מותג אופנה יהווה שינוי משמעותי ומרגש, אני מחכה לקבל את כל מה שיגיע אליי ולרוץ בדרכי כרקדנית ועכשיו גם כמעצבת.

עדן דפנה גורן. צילום אילן פלדמן

עדן דפנה גורן. צילום אילן פלדמן

פתגם לחיים:

ההבדל בין כישלון להצלחה הוא עוד ניסיון אחד בלבד!

עדן דפנה גורן 3>