★ מיצב-מיצג חדש מאת עדיה גודלבסקי במסגרת פסטיבל מוסררה ★ מאי 29-30-31 ★

עדיה גודלבסקי

"קצה חוט"

אוצרת: שרון הורדי

מיצב-מיצג מוזיקלי חדש במסגרת פסטיבל מוסררה מיקס מאי 29-30-31

המיצג יהיה פעיל בין השעות: 19:00-23:00 ברח' הע"ח 9 מוסררה, ירושלים

עדיה גודלבסקי מזמינה את הקהל לקיים את מושג "האי ודאות" בו עוסק השנה הפסטיבל, כהזדמנות ולא כפחד ומבקשת חופש ביטוי וריבוי דעות מקהל המבקרים. הצופים מתבקשים לכתוב או לצייר על דף כל משמעות, תחושה או מחשבה שעולים על דעתם בחלל הגלריה, בו יצרה האמנית סבך גדול של חוטים המתוחים בין קירות המבנה ומאפשרים חדירה לתוככי העבודה, מזמנים הרהור, בהייה ופנטסיה על ידי משחקי אור וצל, כתמיות וקוויות ואשליית נפח.

הקהל מתבקש למסור את רישומיו ליוצרת הנוכחת בחדר והיא תאלתר פרשנות מוזיקלית לתגובות המבקרים באמצעות נבל, קול ובאמצעים אלקטרוניים.

בעזרת "קצה חוט" מבקשת האמנית להגיב למציאות שלהערכתה לא מקבלת את "האחר", בין אם זה מול הפליט שמבקש מקלט, ובין אם זה שימוש חוזר ונשנה במושג "העם הנבחר" או בנסיון לצנזר ולהשתיק נתון" שיכול לעורר שאלה ולהחליש את הוודאי, המוחלט.

-​​

עדיה גודלבסקי אמנית רב תחומית: מלחינה, נבלאית, זמרת, מאלתרת, אמנית מיצג, שחקנית ובמאית. חיה ויוצרת בת"א. ילידת ירושלים 1974.

משנת 2002, פעילותה הרב תחומית מוצגת ומושמעת על במות מגוונות באירועים ובפסטיבלים שונים, בתחנות רדיו, בתיאטראות, מועדוני ומרכזי מוסיקה, ספריות, גלריות ומוזיאונים בארץ ובעולם.

עדיה הוציאה לאור עד כה שני אלבומי סולו: האלבום "תפר" עם לחנים שהלחינה לנבל וקול והאלבום "נכתבת" עם לחנים שהלחינה לשירי משוררות.ים.

גודלבסקי החלה לנגן על נבל בגיל 11 בהדרכת עדינה הרעוז. למדה תיאטרון ומשחק בסטודיו של ניסן נתיב ומוסיקה בבית ספר למוסיקה "רימון" ואצל מורים פרטיים רבים, ביניהם, לימודי הקומפוזיציה אצל עודד זהבי ואריק שפירא.

יוצרת ומשתפת פעולה עם מוסיקאים ואמנים מתחומים שונים, ביניהם, בן זוגה האמן הבינתחומי אורי לוינסון, הכוריאוגרפית רננה רז, הרקדנית אורין יוחנן, לילך דקל אבנרי- במאית תיאטרון, נאוה צוקרמן, לני שחף, המשוררת ענת לוין, מלחין מוזיקה דניאל דוידובסקי ועוד יוצרים רבים.

גודלבסקי זכתה פעמיים בתמיכת קרן רבינוביץ', בשנת 2007 לכתיבת יצירה מוזיקלית וב2011 עבור הפקת יצירה בימתית. בשנת 2012 קיבלה מענק מאקו"ם עבור הוצאת דיסק סולו ובשנת 2015 זוכת מלגהVermont Studio Center  בארצות הברית.

בדצמבר הקרוב היא תשיק מופע חדש

soundcloud.com/adaya-godlevsky

ויקיפדיה, עדיה גודלבסקי

פסטיבל מוסררה