• אדוה דרורי, הביתה!

28.3- 4.5 אדוה דרורי ★ הביתה! גלריה נולובז, זבולון 19 ת"א

אדוה דרורי

הביתה!

בשיתוף עם רוקמות וסורגות מרחבי הארץ

28.3- 27.4

גלריה נולובז

פתיחה: חמישי 28.3 בשעה 20:00, זבולון 19 ת"א

המוטיב המרכזי בתערוכה הביתה! הינו חוטי טקסטיל צהובים, סרוגים באצבעות, שנוצרו בין היתר על ידי קהילות שונות של מפונים ומפונות מאיזורים שונים בארץ. פעולת הסריגה הקהילתית מחזיקה את התקווה, שמבצבצת מתוך המקום הטראומתי בו אנו שרויים מאז אירועי ה-7 באוקטובר.

חוטי תקווה אלו החלו להיסרג במעגלי סריגה עם קהילות של מפונים ומפונות במסגרת הפרוייקט ״סלון נע״ של "זומו", המוזיאון שבדרך, והמשיכו להיסרג בסלונים אישיים ובהפגנות ברחבי הארץ. החוטים התווספו לרקמות ויצירות טקסטיל מהתקופה האחרונה, שמהדהדות את הכאב והכבדות הנוכחים כאן, בלב כל אדם ובמרחב הקולקטיבי הפצוע.

היצירה מהדהדת את הקושי והשכול אך מבקשת לאחוז בחוטי תקווה ובקרני אור, שמבצבצות מתוך האפלה. המתח בין האובדן הגדול לבין המרחב החדש שנוצר, כמו גם בין הסופי לנצחי ובין היאוש לתקווה הוא עמוד התווך של העבודה.

חוסר האונים ורגעי החסד המתקיימים בו זמנית התגבשו לכדי מיצב טקסטיל צהוב, המבקש לשלוח תפילה לריפוי ואיחוי ולהשבת כל החטופות והחטופים הביתה! ובמהרה!

אדוה דרורי, גוזל 2024. תפירה ורקמה. צילום דימה ולרשטיין

אדוה דרורי, גוזל 2024. תפירה ורקמה. צילום דימה ולרשטיין

בכל שבת הקהל מוזמן לקחת חלק בפעולות טקסטיל שונות שיתקיימו בגלריה.

*האובייקטים בתערוכה מוצעים למכירה וכל ההכנסות מיועדות לתמיכה במטה משפחות החטופים.

אדוה דרורי (1975) נולדה וגדלה בקיבוץ שרידהיום חיה ויוצרת בת"א. היא אמנית רב תחומית, בעלת שפה ייחודית, טוטאלית, נשית, עמוסת טקסטיל דרכה היא נוגעת בסוגיות פסיכולוגיות וחברתיות של מגדר, ישראליות, זהות וזיכרון. דרורי הציגה מיצגים ומיצבים רבים בארץ ובחו"ל. בין השאר, בשנת 2005 הציגה בכל עוצמתה, בתערוכה ״לינה משותפת״ שאצרה טלי תמיר בביתן הלנה רובינשטיין. זכתה פעמים רבות במלגות ותמיכות שונות לעבודותיה. ביניהן, קרן יהושוע רבינוביץ' לאמנויות ת"א, מפעל הפיס, קרן אמריקה ישראל, מת"ן, עיריית ת"א-יפו, קרן חבצלת ועוד. חברה בגלריה "נולובז", גלריה שיתופית לאמנות עכשווית בת"א.

אירועים במסגרת התערוכה:

הצטרפו לאיוונט

גלריה נולובז, זבולון 19 ת"א.

שעות פתיחה: שלישי: 11:00-15:00 | רביעי, חמישי: 17:00-21:00 | שישי, שבת: 11:00-15:00