עדי נחשון

עדי נחשון (נולד 1980) חי ועובד בת"א. בוגר מכון אבני 2007, הציג ב"מאנימל" מוזיאון הרצליה (אוצרת: דליה לוין), ב"גאולה מן הביבים" בשפד"ן (אוצרת: גליה יהב), ב"הגזמה פראית" במוזיאון חיפה (אוצרת: תמי כץ פרימן) ותערוכת יחיד "נבלות" בגלריה ברוורמן ב2009 ו"איזור 21" ב 2015 בגלריה רו- ארט (אוצרת: נוגה דוידסון). 

פסליו של נחשון חושפים עולם פנטסטי, מאיים ופרוורטי. הם נרקחים מתערובת של סרטי אימה בדיוניים ורמיזות לאסתטיקת סאדו־מאזו, רוק כבד וקומיקס – שילוב של פנטזיה, אלימות וארוטיקה. גלגולים של יצורים נכחדים מהעבר הרחוק עוברים טרנספורמציה למוטציות עתידניות המשמשות את נחשון כאלגוריה פסיכולוגית לתופת עכשווית.

 –

נחשון מאמין שאין דבר שאינו ניתן לביצוע, כל פנטזיה היא אפשרית והכל ניתן להגשמה. נחשון בעל ניסיון רב בכל החומרים העומדים לראשותנו בתעשייה העכשווית. הוא מתפרנס מבית מלאכה מקצועי בביתו, בו הוא יצר אינסוף אובייקטים מתחום המידול לתעשיה ולתחום האמנות, בין היתר ביצוע שיחזור והעתקה עד לרמה ארכיאולוגית של פרוייקט הסרקופגים של האמן אורי ניר ועד לבנייה שלמה של אולם בסגנון פלישתי במוזיאון אשדוד. הוא גם זה שאחראי על סירת הפיראטים בלונה פארק, מוצרי פרסום לחנויות ראווה של לואי ויטון, פסלים למרכזי "יד ושם", פסלי חוץ של החברה להגנת הטבע, מאות מרכבים לאופנועים ועוד.