פריוויו תערוכות #6.8 מאת יונתן ה. משעל

החלטתי לצאת לחופש. יכול להיות שאירועי הימים האחרונים היו נטל גדול מדי, יכול להיות שהייתי אמור להיות קשוח יותר, יכול להיות שאם הכלים שיש להתמודדות עם המציאות לא תקפים, צריך להחליף את המציאות. אם הייתי נשאר בעיר שלנו תל אביב, סביר שהשבוע הייתי מבקר בשתי תערוכות: הראשונה, של אנה פרומצ׳נקו ודניאל פלדהקר, באוצרות של שרי גולן. כבר תקופה שאני עוקב אחרי העבודה של השתיים, שמייצרות עבודות מעניינות ויפות. ביקשתי מאנה שתספר על התערוכה:

אנה פרומצ'נקו

אנה פרומצ'נקו

– 

״מבחינתי העבודות שלי הן תמיד פוליטיות או פליטיות-חברתיות, גם כשאני מציירת אמא וילד או מנורה וכסא. החלל הרגשי שהעבודות יוצאות ממנו הוא של עודפות במקביל לתחושה של היעדר, זו גם התחושה שלי לגבי התקופה שלנו והמצב התרבותי שאנחנו חיים בו.

העבודות שאני מציגה הן בקנה מידה גדול יחסית, מתוך סדרה שאני עובדת עליהן לאורך השנתיים האחרונות. הן מדברות באופן מרובד עם העבודות של דניאל פלדהקר, שבמבט ראשון נראות מאד שונות, אבל הן למעשה שני קווים יחסית מקבילים לנושאים שמעסיקים את שתינו.״ 

לאיוונט: https://www.facebook.com/events/534162143401864/

יעל מאירי

יעל מאירי

– 

בגלריה אינדי, שבכמה חודשי פעילותה המחודשים מביאה רצף תערוכות מעניין וקו מרענן בצילום עכשווי, מעלה תערוכה זמנית שבה יציגו דדי אליאס, אריאלה גבאי, מעין טפר, נטלי לביץ', יעל מאירי, איציק מור ודניאל עין מור. 

זאת תערוכה לסוף שבוע אחד, והיא נקראת ״תוצרים ראשונים״. עם חבורה מוכשרת של צלמות וצלמים, מעניין לראות מה יהיו התוצרים הסופיים או ההמשכיים לתערוכה הזאת. 

לאיוונט: https://www.facebook.com/events/1096667457028735/

כדאי גם לשים לב לתערוכה הבאה בתור בגלריה אינדי, שבה ד״ר יוחאי רוזן יאצור תערוכה לבועז לניר בשם ״אנשים בקיבוץ״. התערוכה תיפתח ב13.8. 

– 

החופש קורא לי, ואשוב לקראת סוף החום של אוגוסט.