שאלון בנדיטקה עם מיטל כץ-מינרבו

בתמונה: מיטל כץ – מינרבו. (צילום באדיבות האמנית ועלוית ר. שרביט)

מחוץ לתמונה:

בן זוג: איתמר, בנים: עמנואל ועמיאל, חתולים: לונה וביגי והתינוקות שלי: אוסף קקטוסים וסוקולנטיים שמעסיק אותי מאוד.

מה את עושה בימים אלה?

יש כמה דברים מרגשים,

אני מתכוננת לערב עיון המתקרב, סביב תערוכת יחיד שלי "הגן של הדברים" במוזיאון נחום גוטמן, שכותרתו  "טקטיקות של הישרדות". יום העיון יתקיים ביום שלישי ה 26 לאפריל משעה 19:00. רשימת הדוברות.ים מרשימה והנושאים שכל אחת.ד בחר.ה לדבר אותם, מהדהדת את התערוכה דרך נושאים וסוגיות אקוטיות למציאות שאנו חיות בה:  ד"ר חנה פרוינד – שרתוק, חוקרת ומרצה, על מיקומים מצטלבים: שמיכות ומחבואים, חגורות וקוצים בגן של כץ-מינרבו. רותי דירקטור, אוצרת אמנות עכשווית, מוזיאון תל אביב לאמנות: על גינון באמנות של נשים. אלירן ארזי, אנתרופולוג ותלמיד לדוקטורט באוניברסיטה העברית: על קשר גוף-טריטוריה ודיאלוג עם רוחות: לשרוד את המבול באמזונס. אביגיל טלמור, מעצבת רב תחומית: על קורבנות אופנה – פליטים, לוחמים ותדמית בזמן מאבק דברי פתיחה של מוניקה לביא, אוצרת ראשית ומנכ"לית המוזיאון. הכניסה חופשית בהרשמה מראש ואפשר להגיע מהשעה שש לסיור חופשי בתערוכה.

מעבר לזה, אני משתתפת בתוכנית שהות של חצי שנה בבית ליבלינג הבוחנת מחדש את מושג "הבית המשותף" דרך היבטים של אקולוגיה וקיימות אורבנית ועובדת על שתי תערוכות יחיד המתוכננות לשנה הבאה.

הזמנה לערב עיון במוזיאון נחום גוטמן

הבת של מי את והיכן גדלת?

נולדתי בירושלים אבל גדלתי בקראקס, וונצואלה. אמא נולדה בפרו בעיר נמל באמזונס בשם איקיטוס.  מרצה להיסטוריה יהודית וקונדיטורית מהממת, ואבא דרום אפריקאי אוטודידקט גאון, שעסק במסחר של סידקית ואביזרים לתעשיית האופנה, ובזמנו הפנוי פירק ובנה מחשבים מחדש.

היית מקובלת?

הייתי שונה ומאוד אהובה.

עברות פליליות: 

גדלתי בדרום אמריקה, מקום מלא בפשע מחד ואי צדק מאידך, משם החרדה משוטרים רק הלכה והתגברה… משתדלת להיות מתחת לרדאר. אין.

מיטל כץ-מינרבו, "לב", מתוך הגן של הדברים במוזיאון נחום גוטמן. מיצב מדיה מעורבת 2022. צילום: אלעד שריג. באדיבות האמנית ועלוית ר. שרביט.

פרסים:

כמה וכמה.

השכלה:

תואר שני MFA בצלאל אקדמיה לעיצוב ואמנות. תואר ראשון BED בחינוך ואמנות במדרשה, מכללת בית ברל. לימודי איור בInstituto de Diseno de Caracas.

פרנסה:

מרצה לרישום במחלקה לעיצוב פנים ומבנה בשנקר. מרצה ומנחה שנה ד' לתערוכת הגמר במחלקה לאמנות במנשר לאמנות. מרצה לרישום וציור במחלקה לתקשורת חזותית במוסררה.

הכי גבוה:

לראות, לזהות את השונה.

הכי נמוך: 

התעלמות.

מיטל כץ-מינרבו, "ערוגה וצריף" מתוך הגן של הדברים במוזיאון נחום גוטמן. מיצב מדיה מעורבת 2022. צילום: אלעד שריג. באדיבות האמנית ועלוית ר. שרביט.

הכי מרגיז:

ביקורתיות יתר.

הכי מפתה:

מה שאסור.

הכי דוחה:

חוסר צדק.

מה חסר לך בחיים?

אני בוחרת להתעסק במה שיש. ויש המון.

מה הבאת לנו?

כפפות ירוקות.

מיטל כץ-מינרבו, "כפפות ירוקות" מתוך ירוק בלתי ניתן להשגה 2019. צילום צבע על ניר פיין ארט. צילום: אוסקר אבוש. באדיבות האמנית ועלוית ר. שרביט

 

אדם/מרצה שהכי השפיע עליך:

להרבה שפגשתי במהלך החיים יש השפעה על מי שאני היום. אין אחת.ד באופן יוצא דופן מהאחר.ת.

אמן/אמנית שלא מספיק מוערכים בעינייך?

דרק ג'רמן

למה את עוסקת במה שאת עוסקת?

אין ברירה אחרת.

מה מעסיק אותך מלבד יצירה?

טבע, צמחים, אנשים, קיימות, השונה והאחר.

מה הדבר שאת הכי מחכה לו עכשיו?

בחודש מאי אתארח ב VILLA ARNICA באזור בולזאנו בצפון איטליה, בתוכנית שהות ייחודית לאומניות.ים העוסקות.ים בטבע. מאוד מתרגשת.

מיטל כץ-מינרבו "Red Garden of Lust" מתוך הגן של הדברים במוזיאון נחום גוטמן 2022. מדיה מעורבת 200X150 ס"מ
צילום: אלעד שריג. באדיבות האמנית ועלוית ר. שרביט.

קשה לאהוב:

את מי שלא אוהבת את עצמה.

קל לשנוא:

את הקלות הבלתי נסבלת של הרוע.

מיטל כץ-מינרבו 3>