• צביקה קנטור

צביקה קנטור מציג: הצבה כפולה של פיסול בשתי גלריות שונות | אוצרת: ורד נחמני | טקסט: גליה בר אור

el Bon בגלריה בקיבוץ גבעת חיים

bAbAayin בגלריה "ארטורה", מרכז לאמנות ועיצוב בעמק חפר

12/9 – 14/11

שיח גלריה עם ד"ר גליה בר אור וד"ר גדעון עפרת

שבת 31.10 בשעה 12:00

התערוכה הכפולה, באצירתה של ורד נחמני, היא הזדמנות מצוינת להעמיק את ההיכרות עם אמן מרתק שהציג במוזאונים מרכזיים, ובעשור האחרון פיתח אפיק פיסול המשתף גם קהלים ומרחבים חוץ-מוזאליים. כך למשל, יצר פיסול בקנה מידה גדול המתנייד על עגלות כחלק מפסטיבל המוני (עדלאידע), ופיתח שפה משלו בפיסול במרחב ציבורי. אלא שצביקה קנטור, אמן האסמבלאז' והפיסול המשוכלל בחומר, בחר בתקופת הקורונה להתמקד בבחינת התשתית: במה שהוא עצם הפיסול, עצם מעצמו.

-1

צביקה קנטור, פרט מתוך bAbAayin בארטורה

ההתנסות רבת השנים בפיסול בקנה מידה גדול איפשרה לו לפעול בחלל הצר עם קרטון, סכין ומספרים ולברוא בארבע קירות, שתי מערכות מורכבות שהציב בשתי תערוכות מקבילות. בחומר הפשוט והמתכלה של הקרטון הוא יצר באינטנסיביות הגדולה ביותר. הוא השיל את מה שמכביד על כוח ההמצאה ומה שמקשה על ניידות המחשבה.

צביקה קנטור, פרט מתוך bAbAayin בארטורה


הקרטון איפשר למערכות להתפרש עוד ועוד בתנועה בלתי פוסקת של דו ממד ותלת ממד, איזון ושיווי משקל, מעברים בין שפה ודימוי, יחסי מידות מופרים בין פיזיות לרפאים, מציאות ופנטזיה שפושטת ולובשת צורה.


אין רגע דל בזמן קורונה וצביקה קנטור סגר מעגל ביצירה של פיסול שמכיל את כל האפשרויות ויכול לרחף בלי משקל והוא אחוז במקום הזה כמו בתעלת אוויר.

צביקה קנטור, פרט מתוך el Bon בגלריה בקיבוץ גבעת חיים

צביקה קנטור, יליד תל-אביב, למד במדרשה למורים לאמנות ברמת השרון, זכה במלגה ולמד באקדמיה לאמנויות יפות בפירנצה ובבית הספר הגבוה לאמנויות בהמבורג. הוא זכה בין השאר בפרס שרת התרבות, פרס קולינר מוזאון ישראל ופרס אלטונה המבורג. תערוכותיו הוצגו בין השאר במוזאון ישראל, מוזאון תל-אביב, מוזאון לאמנות ישראלית רמת-גן, משכן לאמנות עין חרוד ומוזאון חיפה לאמנות.

 סדנאות ופעילויות בארטורה

אתר הבית | פייסבוק | אינסטגרם

"ארטורה" ממוקם במרכזו של קמפוס רופין, עמק חפר.

אורחי המקום יוכלו להנות מגן פסלים, אזורי יצירה לילדים, גינת תבלינים ובית קפה באווירה כפרית.

שעות פתיחה: א', ג', ה' 10:00 – 16:00 | שישי – שבת 10:00 – 14:00

טלפון: 097411554 | מייל: [email protected] | גישה נוחה וחנייה למבקרים